Kredītu salīdzināšana

Gandrīz katrs no mums savas dzīves laikā saskaras ar situāciju, kad aktuāla ir kredītu izskatīšana un kredītu salīdzināšana. Piemēram – savas mājas vai automašīnas vai sadzīves tehnikas iegāde. Kredīti tiek ņemti gan lieliem īpašuma pirkumiem, gan daudz mazākām vajadzībām – piemēram, viedtālruņa iegādei. Ir kredīti, sākot no mazām summām un ātras saņemšanas līdz apjomīgiem hipotekārajiem kredītiem, ko labākajā gadījumā var atmaksāt līdz desmit gadiem, taču parasti tie ir divdesmit vai trīsdesmit gadi. Šajā rakstā pastāstīsim par dažādu kredītu salīdzināšanu; kas jāņem vērā, apsverot aizdevumu un kā kredīti jāsalīdzina. Kredītu salīdzināšana ir svarīga, jo tā ik gadu var ietaupīt pat tūkstošiem eiro.

Kreditors Aizdevuma summa līdz: Aizdevuma termiņš līdz: Min GPL, % Vecums no: LAFPA biedrs Mājas lapa
bino.lv 1 000 € 3 gadi 0% 20 Uzzināt vairāk
Viasms.lv 3 000 € 10 gadi 0% 20 Uzzināt vairāk
vizia.lv 10 000 € 10 gadi 1.99% 20 Uzzināt vairāk
Elizings.lv 25 000 € 8 gadi 5% 18 Uzzināt vairāk
Latkredits.lv 15 000 € 6 gadi 6.9% 18 Uzzināt vairāk
Altero 25 000 € 7 gadi 7% 18 Uzzināt vairāk
Ferratum 15 000 € 7 gadi 7% 20 Uzzināt vairāk
Sefinance 25 000 € 10 gadi 7% 18 Uzzināt vairāk
Bigbank  25 000 € 10 gadi 8.9% 18 Uzzināt vairāk
Moneza 25 000 € 5 gadi 15% 20 Uzzināt vairāk
HipoCredit 500 000 € 20 gadi 15.5% 20 Uzzināt vairāk
banknote.lv 5 000 € 5 gadi 20% 20 Uzzināt vairāk
Credit24 5 000 € 5 gadi 20% 18 Uzzināt vairāk
creditus.lv 5 000 € 5 gadi 20% 18 Uzzināt vairāk
CreamCredit 1 000 € 5 gadi 21% 20 Uzzināt vairāk
Aizdevums.lv 7 500 € 7 gadi 23% 18  
viacredit.lv 3 000 € 1 gads 25.5% 20 Uzzināt vairāk
ondo.lv 2 000 € 10 gadi 37.8% 20 Uzzināt vairāk
Crediton.lv  2 000 € 10 gadi 38% 18  
smscredit.lv 5 000 € 1 gads 43.8% 20 Uzzināt vairāk
Vivus 10 000 € 5 gadi 47.4% 20 Uzzināt vairāk

Ir vērts salīdzināt kredītus, neskatoties uz to – tas ir mazs vai liels aizdevums

Kredītu apvienošana bieži vien ir saprātīgs risinājums, ja ir vairāki nelieli kredīti. Der zināt, ka iepriekšējie aizdevumi ne vienmēr traucē pieteikties jaunam aizdevumam. Pieteikties un saņemt jaunu kredītu var, piemēram, apvienojot kredītus vienā. Šajā rakstā par kredītu salīdzināšanu runājam arī par kredītu apvienošanu un tās priekšrocībām. Tāpat pastāstīsim par svarīgākajiem terminiem kredītu meklēšanā, kā arī to, ko nozīmē faktiskā gada procentu likme, un kā tas notiek praksē. Ja apsverat iespēju pieteikties aizdevumam – vai tas būtu desmitiem eiro vai desmitiem tūkstošu eiro liels aizdevums – iesakām sākt ar šo īso, bet noderīgo kredītu salīdzināšanas rokasgrāmatu.

Kam jāpievērš uzmanība, salīdzinot kredītus

Īpaši liels aizdevums nav tāds, kas tiek ņemts mirkļa iespaidā vai vieglprātīgu iemeslu dēļ. Aizdevuma apsvēršana un aizdevumu salīdzināšana vienmēr ir svarīga, taču tas ir jo svarīgāk, jo lielāku aizdevumu plānojat noformēt. Apsverot aizdevumu un salīdzinot aizdevumus, ir vērts atcerēties dažas lietas. Pats galvenais, protams, ir tas, ka kredītam vajadzētu pieteikties tikai uzticamā maksājumu iestādē. Tie ietver, piemēram, bankas un maksājumu iestādes, kas darbojas ar iestāžu atļauju. Diemžēl internetā nākas saskarties arī ar sludinājumiem, kur privātpersonas piedāvā vai piesakās kredītam, taču ņemt kredītu no sveša cilvēka nekad nav laba doma. Liela daļa no šiem paziņojumiem ir krāpniecība un noziegumi, kas var patiešām negatīvi ietekmēt jūsu finanses.

Kredītus var salīdzināt tikai uz personas aizdevuma pieteikuma pamata

Turklāt jums vienmēr ir jāpiesakās personīga aizdevuma piedāvājumam. Tas ir vienīgais uzticamais veids, kā salīdzināt aizdevumus. Kredītu salīdzināšana, piemēram, pamatojoties tikai uz sākuma cenām, negarantē lētāko aizdevumu. Tāpēc aizdevuma pieteikumi jāiesniedz personīgi.  Aizdevēju cenas un aizdevuma nosacījumi atšķiras atkarībā no aizdevēja un pieteikuma iesnēdzēja. Lēmums par kredītu tiek pieņemts, izvērtējot klienta maksātspēju, kas nozīmē, ka ir svarīgi rūpīgi aizpildīt kredīta  pieteikumus, lai kredītiestāde varētu izprast jūsu finansiālo situāciju. Piesakoties aizdevumiem, aizdevumi bieži tiek uzrādīti kā skaidri salīdzināmi viens ar otru. Aizdevuma lietas tik un tā ir sarežģītas, tāpēc pieteikuma iesniedzējam ir izdevīgi, ka aizdevuma piedāvājumos ir viegli saprast to izmaksas un citas īpašības.

Salīdzinot kredītu, jāņem vērā ne tikai procenti, bet arī citas izmaksas

Salīdzinot kredītus, protams, ir jāpievērš uzmanība procentiem un citām izmaksām, jo ​​kredīts nesastāv tikai no aizdevuma summas. Aizdevēju dažādie izdevumi var ievērojami atšķirties atkarībā no aizdevuma, finanšu institūcijas vai bankas un pat piedāvājuma. Tāpēc, salīdzinot kredītus, jāpievērš uzmanība procentu likmei, faktiskajai gada procentu likmei, kā arī atvēršanas, apstrādes, mēneša un konta pārvaldīšanas maksai un rēķinu izrakstīšanas maksai. No tiem īpaši svarīga un noderīga ir efektīvā gada procentu likme. Vairāk par faktisko gada procentu likmi pastāstīsim tālāk. Protams, ir svarīgi arī padomāt par aizdevuma veidu un lielumu, kas būtu jāņem, lai varētu to atmaksāt laikā, nesaskaroties ar naudas problēmām. Ir vairāki kredītu veidi, daži no tiem ir piemērotāki nelieliem pirkumiem, piemēram, sadzīves tehnikai, bet daži ir labāki, piemēram, dzīvokļa iegādei. Tālāk minētie aizdevumi ir vispārīgo aizdevumu piemēri.

  • Liels nodrošināts patēriņa kredīts
  • Patēriņa kredīts bez ķīlas
  • Ātrais kredīts
  • Kredīts ar ietvertu kredītlimitu
  • Aizdevuma nauda neienāk no finanšu iestādes, bet gan no citām personām vai organizācijām
  • Ilgtermiņa hipotēka
  • Auto kredīts ar vai bez ķīlas

Kā salīdzināt kredītus

Kredītus var salīdzināt, vai nu piedāvājot aizdevumus, kas parasti ir saprātīgi, vai arī salīdzinot pašu banku un citu finanšu iestāžu aizdevumus. Dažādi aizdevēji savās mājaslapās sniedz pamatinformāciju par saviem aizdevumiem, bet, piemēram, var sarunāt tikšanos ar bankām, lai apspriestu aizdevumu. Šajā gadījumā jūs varat saņemt vismaz personisku padomu atbilstoši savai situācijai. Tāpat ir jāiesniedz aizdevuma pieteikums vai aizdevuma konkursa līgums, nevis vienkārši jāsalīdzina, jo aizdevuma piedāvājumu izmaksas un nosacījumi var atšķirties atkarībā no klienta. Pats svarīgākais, salīdzinot kredītus, ir adekvāts izvērtējams un pacietība; nav vērts pieņemt pirmos kredīta piedāvājumus, nesalīdzinot izmaksas un jo īpaši faktisko gada procentu likmi, kas sedz visas kredītu kopējās izmaksas. Tāpēc ir jēga sākt kredītu salīdzināšanu krietni pirms aizdevuma pieteikšanas vai piedāvājuma pieņemšanas.

Vai salīdzināšanā tiek ņemta vērā reālā gada procentu likme?

Reālā gada procentu likme raksturo reālo gada procentu likmi saliktie procenti, ko rada maksa un procenti, kas iekasēti par aizdevumu. Reālā gada procentu likme atvieglo procentu likmju salīdzināšanu, jo bieži vien dažādu kredītu izmaksas un procentu likmes var tikt norādītas dažādi, un tās nav savstarpēji salīdzināmas. Tāpēc salīdzināšana lielākoties ir veiksmīga, salīdzinot kredītu faktisko gada procentu likmi. Tādējādi patiesie gada procenti parāda visas ar aizdevumu saistītās izmaksas. Šīs izmaksas var ietvert aizdevuma apstrādes izmaksas, kredīta uzturēšanas izmaksas, kas tiek iekasētas kredīta periodā, maksājot aizdevumu, un atvēršanas un apkalpošanas maksas. Patērētāju tiesību aizsardzības likums nosaka, ka visiem aizdevējiem efektīvā gada procentu likme jāziņo vienādi, taču ne visi aizdevēji to ziņo. Piemēram, aizdevuma garantijas daļa, iespējams, nav iekļauta izmaksās. Tāpēc, piesakoties aizdevumiem, jums jābūt uzmanīgiem ar norādītajām izmaksām un faktisko gada procentu likmi.

Jums jāzina svarīgākie aizdevuma nosacījumi

Ir daži aizdevuma nosacījumi, kas aizdevuma pieprasītājiem būtu jāzina, salīdzinot aizdevumus. Piemēram, kredīta noformēšanas maksa, kas ir vienreizēji izdevumi un tiek iekasēti, parakstot līgumu. Maksa sedz ar aizdevuma administrēšanu saistītās izmaksas. Pirkuma cena ir pirktās lietas galīgā cena. Pirmā iemaksa tiek iemaksāta, parakstot pārdošanas aktu un būtībā ir avansa maksājums, piemēram, automašīnas cenai. Fiksēta procentu likme nozīmē, ka procentu likme ir vienāda visā aizdevuma periodā. Mainīgās procentu likmes lielums mainās atbilstoši tirgus procentu likmēm, kam aizdevuma pieprasītājam jābūt gatavam. Aizdevuma nodrošinājuma vērtība ir nodrošinātā aizdevuma daļa, kas ir pieņemama kā ķīla, ko nosaka, daļu no tā vērtības attiecinot uz cenu vai tirgus vērtību. Savukārt kredīts bez ķīlas ir aizdevums, kuram nav nepieciešama ķīla. Šis aizdevuma veids tiek saukts arī par patēriņa kredītu.

Aizdevumu salīdzinājums, izmantojot salīdzināšanas platformas

Salīdzināt kredītus ir vērtīgi, jo tādā veidā vari atrast sev izdevīgākos aizdevuma nosacījumus. Jūs pat varat sacensties par aizdevumiem pilnīgi bez maksas, un daži operatori pat maksā aizdevuma pieprasītājam, ja viņš, izmantojot viņu pakalpojumu, atrod sev izvēlēto aizdevumu. Konkurence finanšu nozarē ir sīva, un tā ir izdevīga aizdevuma pieprasītājam. Kredītu salīdzināšana bieži ir jo svarīgāka, jo lielākam aizdevumam plānojat pieteikties. Tādā veidā aizdevuma pieprasītājs labākajā gadījumā var ietaupīt pat simtiem vai tūkstošiem eiro gadā. Ar vienu pieteikumu jūs varat saņemt līdz pat vairākiem desmitiem piedāvājumu, tāpēc bieži vien varat ietaupīt laiku, nosūtot daudz dažādu pieteikumu. Tas arī neuzliek par pienākumu ņemt kredītu, interesenta, ja vēlas, var noraidīt visus saņemtos aizdevuma piedāvājumus.

Patēriņa kredītus apvienot vienā kredītā ir vērts

Ja jums jau ir viens vai vairāki aizdevumi, to apvienošana vienā aizdevumā bieži vien ir saprātīgākā un pieejamākā iespēja. No dažādām iestādēm paņemtos kredītus iespējams apvienot vienā kredītā, lai turpmāk maksātu tikai vienu kredītu. Jo īpaši apvienojot Ātros kredītus ar augstām procentu likmēm jūs varat iegūt lielus ietaupījumus. Dažkārt kredīta sniedzējs var pat lūgt kredītu apvienošanu, lai jūs varētu saņemt aizdevumu pirmajā vietā. Kredītu apvienošanai ir vairākas priekšrocības. Apvienojot kredītus, jūs maksājat konta pārvaldības maksu un ikmēneša maksu tikai par vienu aizdevumu, nevis maksājat par katru savu aizdevumu. Turklāt, apvienojot kredītus, jūs varat iegūt ļoti izdevīgu procentu likmi savam kopīgajam kredītam un, iespējams, arī ilgāku maksājuma termiņu. Apvienojot kredītus, kredītus ir vērts salīdzināt tāpat kā ar atsevišķiem kredītiem. Ar salīdzināšanas palīdzību jūs varat iegūt sev izdevīgākus aizdevuma nosacījumus.