Auto kredīts – auto finansēšanas produkti salīdzinājumā

Aktuāli kļūstot auto iegādei vai maiņai pret jaunu, lielākajai daļai no mums nākas pieteikties auto kredītam vai auto finansējumam, jo ​​auto naudas izteiksmē ir viens no vērtīgākajiem ikdienas pirkumiem. Auto parasti tiek izvēlēts ar prātu un sajūtu: tiek izsvērtas, salīdzinātas alternatīvas un visbeidzot tiek izvēlēts savām vajadzībām piemērotākais modelis. Tāpat būtu jādara ar auto kredītu vai auto finansēšanu, jo pirmais finansēšanas modelis, kas ienāk prātā, ne vienmēr ir ilgtermiņā saprātīgākais.

Tā kā ir daudz iespēju, un automašīnu izplatītājs var agresīvi virzīt savus piedāvājumus, automašīnas iegāde var šķist sarežģīta, it īpaši pirmreizējam. Ko nozīmē auto kredīti un auto finansēšana, un kā ar pirmo iemaksu vai ķīlu?

Kreditors Aizdevuma summa līdz: Aizdevuma termiņš līdz: Min GPL, % Vecums no: LAFPA biedrs Mājas lapa
bino.lv 1 000 € 3 gadi 0% 20 Uzzināt vairāk
Viasms.lv 3 000 € 10 gadi 0% 20 Uzzināt vairāk
vizia.lv 10 000 € 10 gadi 1.99% 20 Uzzināt vairāk
Elizings.lv 25 000 € 8 gadi 5% 18 Uzzināt vairāk
Latkredits.lv 15 000 € 6 gadi 6.9% 18 Uzzināt vairāk
Altero 25 000 € 7 gadi 7% 18 Uzzināt vairāk
Ferratum 15 000 € 7 gadi 7% 20 Uzzināt vairāk
Sefinance 25 000 € 10 gadi 7% 18 Uzzināt vairāk
Bigbank 25 000 € 10 gadi 8.9% 18 Uzzināt vairāk
Moneza 25 000 € 5 gadi 15% 20 Uzzināt vairāk
HipoCredit 500 000 € 20 gadi 15.5% 20 Uzzināt vairāk
banknote.lv 5 000 € 5 gadi 20% 20 Uzzināt vairāk
Credit24 5 000 € 5 gadi 20% 18 Uzzināt vairāk
creditus.lv 5 000 € 5 gadi 20% 18 Uzzināt vairāk
CreamCredit 1 000 € 5 gadi 21% 20 Uzzināt vairāk
Aizdevums.lv 7 500 € 7 gadi 23% 18
viacredit.lv 3 000 € 1 gads 25.5% 20 Uzzināt vairāk
ondo.lv 2 000 € 10 gadi 37.8% 20 Uzzināt vairāk
Crediton.lv 2 000 € 10 gadi 38% 18
smscredit.lv 5 000 € 1 gads 43.8% 20 Uzzināt vairāk
Vivus 10 000 € 5 gadi 47.4% 20 Uzzināt vairāk

Pirmā iemaksa autoveikalā ir pirmais solis, lai sēstos pie sava sapņu auto stūres

Tā sauktā pirmā iemaksa attiecas uz pirmo maksājumu, kas tiek veikta uzreiz pēc automašīnas iegādes. Tas informē pārdevēju par pircēja apņemšanos veikt darījumu, samazina iespējamā ārējā finansējuma apjomu un ienes pārdevējam zināmu naudas plūsmu tieši pirkuma brīdī. Pirmā iemaksa parasti tiek izmantota automašīnu un mājokļu tirdzniecībā, kur pārdodamajai precei ir augsta naudas vērtība.

Automašīnu dīleros tā ir izplatīta situācija, kad veca vietā tiek nopirkts jauns auto, un vecais paliek autosalonā tālākai pārdošanai. Šajā gadījumā vecā automašīna var kalpot kā pirmā iemaksa. Ja pircējam vēl nav automašīnas vai tās vērtība nav pietiekama pirmajai iemaksai par jaunu automašīnu, pirmā iemaksa jāiemaksā skaidrā naudā. Pirmās iemaksas summa runājama, tāpēc ir vērts par to mazliet padomāt. Parasti lielāka pirmā iemaksa ir drošāka, jo tad ar kredītu vai finansējumu atliek segt mazāku daļu no auto cenas. Tādā veidā tiek samazinātas gan pircēja nākotnes parāda apkalpošanas saistības, gan pārdevēja kredīta zaudējumu risks. Ja pārdevējs pieprasa lielāku pirmo iemaksu, nekā pircējs spēj samaksāt, pirmās iemaksas apmaksai var pieteikties arī auto kredītam. Taču šajā gadījumā ir jāatrod banka vai finanšu institūcija, kuras prasības attiecībā uz pirmo iemaksu par parādu ir pieļaujamas nekā pārdevēja.

Automašīna bez pirmās iemaksas var izklausīties kā labs darījums, bet vai tā ir?

Mūsdienās auto dīleru un finanšu kompāniju piedāvājumos nereti ir iekļauta arī automašīna bez pirmās iemaksas, kas nozīmē, ka par auto īpašnieku iespējams kļūt bez lielām vienreizējām izmaksām. Taču tas ir riskantāk nekā izmantot pirmo iemaksu gan pircējam, gan pārdevējam, jo ​​pēdējā iemaksa parasti ir attiecīgi lielāka. Lai finansētu bez pirmās iemaksas, parasti ir nepieciešama nevainojama kredītinformācija un pastāvīgs darbs. Turklāt jaunu automašīnu parasti var iegādāties tikai tieši no automašīnu tirdzniecības vietas bez pirmās iemaksas. Vispārīgāk runājot, ir ieteicams, lai pirmā iemaksa būtu lielāka, jo vecāka tiek pārdota automašīna: automašīnas vērtība samazinās ātri un bez pirmās iemaksas, gara aizdevuma perioda un nelielas ikmēneša iemaksas gadījumā pēdējā iemaksa. aizdevuma summa var palikt ļoti liela salīdzinājumā ar automašīnas pašreizējo vērtību, un tādā gadījumā to var pat nesegt, piemēram, pārdodot par saņemto pārdošanas cenu. Līdz ar to par īkšķi var uzskatīt, ka izmaksu akcentēšana aizdevuma perioda sākumā atvieglo izņemšanu no aizdevuma, īpaši tādu pirkumu gadījumā, kas ātri zaudē vērtību, piemēram, auto. Tāpēc parasti nav vērts kaulēties par pirmo iemaksu, ja varat to atļauties.

Kā auto finansēšana atšķiras no auto kredīta

Tradicionāli auto kredīts tiek pieteikts bankā, taču jau ilgāku laiku popularitāti gūst arī auto finansējums, kas iegūts vai nu netieši caur autosalonu, vai tieši no finansētāja uzņēmuma. Automašīnas finansēšana caur autosalonu parasti ir bez piepūles, jo auto tirgotājiem parasti ir sadarbības līgumi ar dažādām finansēšanas kompānijām. Daudzi cilvēki ir pieraduši pieteikties aizdevumam pazīstamā bankā, īpaši nedomājot, taču pieejamā Auto finansēšana mūsdienās var būt konkurētspējīga alternatīva auto kredītam. Tātad, kā viņi atšķiras?

Finansējums automašīnai parasti notiek nomaksas līguma veidā ar maksimālo apmaksas termiņu seši gadi. Atšķirība no auto kredīta ir tāda, ka automašīna līdz pēdējās iemaksas veikšanai ir finansētāja īpašumā, savukārt ar auto kredītu pirkta automašīna saistībā ar pārdošanu tiek nodota pircēja personiskajā īpašumā. Ar auto kredītu papildus autosalonam automašīnu var iegādāties arī no privātpersonas, savukārt finansējums tiek piešķirts tikai autosalonā pirktai automašīnai.

Auto kredīts piedāvā iespējas iegādāties automašīnu

Auto kredīts ir nedaudz elastīgāks par auto finansēšanu, kas tiek realizēts kā nomaksas līgums. Pirmkārt, tas ļauj iegādāties automašīnu jebkurā vietā, un jums nav jāpaļaujas uz tā veikala finansējuma piedāvājumu, kurā tiek pārdots jums vēlamais auto. Turklāt pārdošanas laikā auto īpašumtiesības uzreiz tiek nodotas pircējam, un nav jāuztraucas par finansēšanas lietām ar auto tirgotāju, ko var ērtāk kārtot, piemēram, pazīstamā bankā. Nereti lēts auto kredīts ir arī finansiāli saprātīgāks par lētāko auto finansēšanu, jo bankas parasti spēj piedāvāt nedaudz zemāku procentu likmi nekā auto dīlera un finanšu kompānijas sadarbība.

Jūs varat pieteikties auto kredītam ar vai bez ķīlas. Piemēram, par ķīlu var kalpot savs dzīvoklis vai pērkamā automašīna, ja tā vērtība ir pietiekama. Pat nedaudz vecāks lietots auto finanšu institūcijas acīs nav īpaši ideāls nodrošinājums, tāpēc automašīnas izmantošana kā ķīla nāk uz jautājumu, it īpaši, ja ir jauns auto, kas pirkts no autosalona. Auto aizdevums ar ķīlu un bez ķīlas jebkurā gadījumā nedaudz atšķiras, tāpēc iepazīsimies ar tiem nedaudz tuvāk.

Auto kredīts bez ķīlas

Auto kredīta bez ķīlas priekšrocības ir ātrums un vieglums, kad nav jāskaidro auto ķīlas vērtība bankai vai finanšu kompānijai. Turklāt lietotas automašīnas ķīlas vērtība ir apšaubāma tad, kad auto vairs nav īpaši jauns vai tas ir pirkts no privātpersonas, tāpēc šajās situācijās o